WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2018 ROK

Podróże z baśnią i legendą

W październiku i grudniu 2018 r. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zaprosiła uczniów klas II i III szkoły podstawowej na wycieczki po krajach Europy, a nawet jeszcze dalej...

Więcej...Warsztaty w Strzelnikach

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. 19 grudnia w Bibliotece Publicznej w Strzelnikach odbyły się warsztaty plastyczne, w czasie których dzieci mogły wykonać ozdoby choinkowe oraz choinkę na stojaczku.

Więcej...Świąteczne warsztaty w łosiowskiej Bibliotece.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, 19.12.2018 r. w Bibliotece Publicznej w Łosiowie odbyły się warsztaty. Pod kierunkiem instruktorki - Pani Mirosławy Mai Tomanik, dzieci sporządzały choinkowe zawieszki z filcu i polaru.

Więcej...Wieczór andrzejkowy w Bibliotece

30 listopada 2018 roku Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zorganizowała wieczór andrzejkowy dla dzieci uczęszczających na zajęcia z języka angielskiego oraz zajęcia rękodzielnicze.

Więcej..."The night before Halloween"

Zapraszamy do przeczytania opowiadania stworzonego podczas zajęć z języka angielskiego MY ENGLISH NOTEBOOK pt. "The night before Halloween".

Więcej...Po spotkaniu z Magdaleną Kordel

O powieściach Magdaleny Kordel często mówi się, że są balsamem dla duszy. Kiedy szukamy odskoczni od trudnych, codziennych spraw, pozwalają nam się wyciszyć, wniknąć do innego, lepszego świata literackich bohaterów. Podobne odczucia towarzyszyły grupce osób, która przybyła do łosiowskiej Biblioteki Publicznej w piątkowy wieczór 28.09.2018 r..

Więcej...Warsztaty jesienne w Strzelnikach

Liście mieniące się złotem i czerwienią, igrający ze słońcem deszcz... jesień.
W Bibliotece Publicznej w Strzelnikach, 28 września b.r., spotkały się dzieci i młodzież, które przywitały tę porę roku.

Więcej...NARODOWE CZYTANIE "PRZEDWIOŚNIA" W LEWINIE BRZESKIM

Piękna pogoda i malownicza sceneria dziedzińca lewińskiego pałacu towarzyszyły tegorocznej edycji Narodowego Czytania 8 września 2018 r.

Więcej...Wakacje z pożytkiem w Łosiowie

Tegoroczne "Lato z pożytkiem" przeminęło jak zwykle interesująco i jak zwykle za szybko. Dodatkową atrakcję stworzyła deszczowo - upalna aura, która towarzyszyła nam przez cały czas trwania akcji.

Więcej...WILLA STRACHU V

W piątek 3 sierpnia 2018 roku Biblioteka Publiczna w Strzelnikach została otwarta w nietypowych godzinach - od 19.00 do 7.00. Tylko odważni czytelnicy odwiedzili bibliotekę o tej porze i świętowali kolejne, piąte już urodziny imprezy cyklicznej "Willa Strachu". 13 osób, miłośników czytania i dobrej zabawy rozpoczęło kolejną strrrraaszną noc w murach Wilii nr 19.

Więcej...WAKACYJNY TYDZIEŃ Z BIBLIOTEKĄ

Podobnie jak w zeszłym roku Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zorganizowała wakacyjne zajęcia dla dzieci. Tydzień od 23 do 27 lipca obfitował w liczne gry, zajęcia sportowe, wyjazdy edukacyjne i zabawy w terenie.

Więcej...Zakończenie akcji "Wakacje z Biblioteką"

Piątek 27 lipca br. był ostatnim dniem wakacyjnych zajęć dla dzieci zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Przeczy. Na ten dzień zaplanowano zajęcia sportowe i rekreacyjne zgodnie z myślą "w zdrowym ciele zdrowy duch".

Więcej...Ciekawski George w bibliotekach

We wtorek 6 czerwca 2018 r. do bibliotek gminy Lewin Brzeski przyjechał znany i uwielbiany przez dzieci na całym świecie Ciekawski George.

Więcej...XI Gminny Konkurs Recytatorski

24 maja 2018 r. w Domu Kultury w Lewinie Brzeskim odbył się XI już finał Gminnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem "W słowie i w sercu - Ojczyzna".

Więcej...Angielski na tabletach

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim pod koniec kwietnia tego roku otrzymała zestaw sprzętu w ramach programu "Kodowanie w Bibliotece". Wśród odebranych wspaniałości znajdowały się trzy tablety. Pokazujemy, że służyć nam one będą nie tylko do nauki programowania.

Więcej...Polska i świat w baśni i legendzie - nowe historie, nowe miejsca

Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej podczas trzeciej już serii spotkań czytelniczo-podróżniczych w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim w tym roku szkolnym, poznali nowe baśnie i legendy, a także bez opuszczania murów biblioteki zwiedzili miejsca pochodzenia tych historii.

Więcej...Biblioteka pod Ratuszem 2018

W tym roku odbyła się już siódma edycja "Biblioteki pod Ratuszem" zorganizowana przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Lewinie Brzeskim. To wydarzenie konsekwentnie od lat odbywa się w naszym mieście podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który trwa od 8 do 15 maja.

Więcej...Majówka w Strzelnikach

Biblioteka Publiczna w Strzelnikach przedłużyła majowy weekend i 4 maja zorganizowała dla mieszkańców wielkie ognisko.

Więcej...Po spotkaniu z pisarką Krystyną Mirek

20 kwietnia 2018 roku w czytelni Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim odbyło się spotkanie autorskie z Krystyną Mirek, która w swoim dorobku ma już 20 książek. Są to powieści obyczajowe skierowane szczególnie do kobiet m.in. "Prom do Kopenhagi", "Pojedynek uczuć", "Saga rodu Cantendorf", czy seria "Jabłoniowy Sad".

Więcej...Przedszkolaki w bibliotece

Biblioteka to miejsce, gdzie każdy mały człowiek może zaspokoić swoją ciekawość i poszerzyć wiedzę. Dzieci uczęszczające do przedszkoli publicznych w Lewinie Brzeskim chętnie uczestniczyły w kolejnej kwietniowej turze zajęć bibliotecznych, pokazując tym samym, że nie różnią się chęcią poznawania świata od swoich rówieśników, również tych mieszkających w książkach, takich jak Fenek, Basia i Necio.

Więcej...Odwiedziny bibliotekarza w przedszkolu

Kulturę obcowania z książką warto zaszczepiać w dziecku od najmłodszych lat. Dlatego też mały skrawek biblioteki ukryty w tajemniczym pudełku zawędrował na początku kwietnia do sal najmłodszych przedszkolaków z Lewina Brzeskiego, by odkryć przed nimi swe tajemnice.Więcej...Rodzinne warsztaty w Strzelnikach

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych to moment, kiedy możemy zatrzymać się na chwilę, pobyć ze sobą i spędzic wspólnie z rodziną trochę czasu. Biblioteka Publiczna w Strzelnikach 28 marca zaprosiła wszystkich mieszkańców na rodzinne warsztaty wielkanocne.

Więcej...Warsztaty wielkanocne w Lewinie Brzeskim

Przygotowanie dekoracji i ozdób na święta to zdecydowanie jedna z najbardziej przyjemnych czynności. Dostarcza nie tylko sporo frajdy, ale stwarza wyjątkowy nastrój. W związku z tym, że zbliżają się Święta Wielkanocne spora grupa dzieci młodszych i starszych w sobotę 24 marca przybyła do czytelni biblioteki, aby przygotować ozdoby, które pomogą poczuć świąteczny klimat.

Więcej...Warsztaty wiosenne w Strzelnikach

(...) A wiosna przyszła pieszo -
Już kwiaty z nią się spieszą,
Juz trawy przed nią rosną
I szumią: "Witaj wiosno!".
"Przyjście wiosny" Jan Brzechwa

Więcej...Polska i świat w baśni i legendzie

Krótko po feriach zimowych Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim ponownie gościła uczniów klas I-III, którzy przed każdą wizytą w bibliotece zastanawiają się, gdzie tym razem pojadą, co zobaczą i czego się dowiedzą.

Więcej...Walentynki w Strzelnikach

Biblioteka Publiczna w Strzelnikach w dniu popularnego święta, czyli w Walentynki, zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy i kreatywnego spędzenia czasu. Między regałami zawisły czerwone dekoracje, a na każdego gościa czekał słodki poczęstunek.

Więcej...Ferie w Strzelnikach

Zorganizowane przez bibliotekę zajęcia feryjne odbywały się w dniach otwarcia filii - niestety bez śniegu i śnieżnych zabaw, ale za to z dużą dawką dobrego samopoczucia.

Więcej...Zima z Biblioteką 2018

Przez dwa tygodnie stycznia uczniowie województwa opolskiego odpoczywali w czasie zasłużonej zimowej przerwy międzysemestralnej. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zaproponowała dzieciom szkoły podstawowej aktywny wypoczynek w tym okresie, żeby pomimo braku śniegu zabić nudę i zrobić parę ciekawych rzeczy w grupie rówieśników.

Więcej...Dzień Babci i Dziadka w Strzelnikach

W niedzielne popołudnie 21 stycznia w sali wiejskiej w Strzelnikach obchodzona była wielka uroczystość - Dzień Babci i Dziadka. Seniorzy zaproszeni zostali na słodki poczęstunek oraz przedstawienie słowno - muzyczne wykonane przez dzieci. Organizatorami spotkania był sołtys Strzelnik Pan Krzysztof Krzyżanowski oraz Biblioteka Publiczna w Strzelnikach.

Więcej...